חברים מספרים

רחל בצר מנהלל מספרת על מאיר בינט

הדברים נאמרו בערב מורשת לזכרו של מאיר בינט שהתקיים במרכז להנצחה ולמורשת מודיעין בשני ביוני 1998. תקופת הגדעונים, אנשי הקשר של המוסד לעליה ב’.

“אנחנו גרנו בעיבורה של רומא במקום שנקרא (?). בוילה הייתה תחנת האלחוט שלנו ואנחנו גרנו בה. . וילה יפהפיה. אנחנו היינו פלמחניקים, עדת צברים צעירים. מאיר היה כאילו מחו”ל. אני חושבת שבהתחלה לא נתנו למאיר הכבוד לו היה ראוי משום שלא הכרנו אותו אבל אח”כ כשלאט לאט התחלנו להכיר אותו, אנחנו, אני מכל מקום הרגשתי את הכבוד או את המיוחדות שלו להכיר אותו וגם להיות חברה שלו. הוא היה האדם הבוגר שלנו.
Read More

אורי טהון בערב מורשת

מתוך דברים שנאמרו בערב מורשת לזכרו של מאיר מקס בינט שהתקיים במרכז למורשת מודיעין ב- 2.6.1998 (הדברים מתייחסים לתקופת הפעילות ב”גדעונים”)

“את מאיר (בינט) פגשתי בליוורפול (אנגליה). אני נשלחתי על ידי המוסד שלפני. מאיר למד אלחוט בקווין ביי בצפון ווילס. היה מגיע לבית האימונים ונתקלתי בו בליוורפול. נכון שהוא אהב מוסיקה. הרבה לא הייתי איתו. לקח אותי לקונצרט של יהודי מנוחין ואני – פעם ראשונה שהייתי בקונצרט.
Read More

בכר אברהם מיקו – 18.6.1998

מאיר ליד ההגה על יד הווילה של הגדעונים

מאיר ליד ההגה על יד הווילה של הגדעונים

למישל הרבה שלומות!
לי זו תעודת עניות שלא הכרתי אותך עד היום. לא שיכולתי לעזור “במצבים” השונים שנוצרו מאז “הפרשה”. אבל מאחורי הקלעים “החזקנו אצבעות” כדי להביא לסיום הפרשה בדרכי “נועם”, ולרוע מזלנו הסתיימה הפרשה בצורה מכאיבה מאוד לכולנו.
Read More

רענן רובינשטיין – 23.11.2004

למישל שלום רב תודה רבה עבור ההזמנה… אני מצרף שתי תמונות שנשארו לי, היו לי עוד כמה תמונות ממאיר אבל לפני המון שנים ביקשו מחיל הקשר שמי שיש לו תמונות מאותם ימים מתבקש לשלוח והם יוחזרו. לצערי את התמונות עם מאיר לא החזירו לי ולא נמקו מדוע. את מאיר לאחרונה פגשתי בשנות החמישים על האוניה “קדמה”.
Read More

עליזה לוי מרמור, תל-אביב – 29.12.2004

למיכל שלום רב, את בודאי לא יודעת מי כותבת לך – אבל אני אציג את עצמי. קראתי את המאמר ב”ידיעות אחרונות” ומה שנכתב על אביך ז”ל מאוד נגע בליבי. ב-1936 או 37 הכרתי את מקס והיינו בידידות. הורי ומשפחתי גרו בשד’ רוטשילד והוריו גרו ביהודה הלוי קרוב לחשמונאים. אני חושבת שהכרנו בתנועת הנוער ומאוד חבבנו אחד את השני.
Read More

כל הזכויות שמורות למישל בינט © 2023